O NÁS

Naše filozofie

Jsme Porubáci jako Vy


Milí Porubané,

nepatříme ke stranám a hnutím, které si na Vás vzpomenou měsíc před volbami. Celé čtyři roky a vlastně více než tři desetiletí sloužíme Vám - Porubanům. Naši zástupci ve vedení Poruby se denně zabývají Vašimi připomínkami, diskutují s Vámi na pravidelných besedách či v ulicích. Po celou tu dobu plníme sliby, které Vám dáváme, nezápolíme se skandály a o to více se věnujeme skutečné práci.

To, co Vám nabízíme v našem programu, dokážeme splnit. Chceme i nadále jít cestou dobré správy naší Poruby s jasnou vizí. Než do megalomanských akcí a nekoncepčních výmyslů budeme investovat do údržby, oprav chodníků a cest, rekonstrukcí dvorů, bezpečnosti všech generací a vzdělání naších dětí.

Bydlíme zde společně s Vámi, máme tedy stejný cíl - mít Porubu jako místo, kde se žije nejlépe.


Hodnoty a teze

  Hodnoty

  • Svoboda jednotlivce
  • Vláda práva
  • Solidarita zodpovědných
  • Soukromé vlastnictví
  • Individuální zodpovědnost
  • Ochrana soukromí
  • Nezadlužená budoucnost

Teze

 • Méně regulací a dotací
 • Málo papírování
 • Nízké a přehledné daně
 • Podpora rodin s dětmi
 • Kvalitní vzdělání jako investice
 • Dávky jen potřebným
 • Silná města a obce

Naše výsledky

Co jsme společně zvládli?

Rozjezdili jsme Rudnou

Nedokončený úsek silnice I/11 trápil několik let dopravu po celé délce 17. listopadu a za nemocnicí. Náš tehdejší krajský náměstek pro dopravu měl se svými kolegy lví podíl při vyjednávání a následně rychlém dokončení úseku při dořešeni letitého sporu mezi majiteli pozemku a ŘSD. V Porubě jsme kromě neustálého tlaku na krajské i vládní politiky, pomohli vstřícným postojem k převzetí všech komunikací, které spolu se stavbou vznikly na území Poruby a o které se bude obvod dále starat. Na Rudné se stihl ještě zrealizovat taky barevný happening, kdy se nedokončená Rudná otevřela na jedno odpoledne stovkám bruslařů a přesunula se tam jedna z nejoblíbenějších akcí porubské promenády Ostrava na kolečkách. Ani ne po půl roce jsme si mohli říct finálně: "Rozjezdili jsme Rudnou".

Méně úředníků a více opravených chodníků

Tohle jsme slibovali ve volbách před 4 lety a slib jsme naplnili. Například oproti roku 2018 jsme opravili v roce 2021 dvojnásobek m2 chodníků, z 5,5 tis. m2 jsme se dostali na 10 tis. m2 a našim cílem je opravovat standardně okolo 12 tis. m2. Od roku 2018 náš kandidát na starostu Honza Dekický na svých odborech zefektivňuje jejich chod, někde tak zvládají více práce se stejným počtem lidí, někde došlo ke snížení počtu úředníků. Digitalizujeme činnosti, nezavádíme nové povinnosti. V tom budeme pokračovat i nadále.

DK Poklad konečně pokladem

V srpnu 2021 byl po třinácti letech od koupě konečně slavnostně otevřen zrekonstruovaný dům kultury Poklad. Najdeme v něm nový, ale vlastně původní divadelní sál s úžasnou akustikou, je zde kino, restaurace a několik sálů a salonků pro pořádání akcí. V běhu je také proměna okolí kulturního domu. Za pravým křídlem vzniká parkovací dům a proměnou projdou i parčíky po obou stranách.

Rekonstrukce SAP (býválé VOKD)

Slíbili jsme rekonstrukci porubského stadionu VOKD a první část pro americký fotbal je již hotová. Nyní probíhá další etapa, která nabídne hřiště fotbalistům, zázemí atletům a plochy pro aktivní amatérské sportovce. Povedlo se nám do příprav zapojit přímo sportovce, díky tomu bude areál sloužit maximálně efektivně a bude splňovat parametry pro konání závodů i zápasů.

Daň z nemovitosti 2018 i 2022 stejná

Daň z nemovitosti je jediná daň, kterou může obvod ovlivnit. Někdy je dobrým výsledkem i to, že se některé věci nestanou. Poruba tak během celého čtyřletého období nezvýšila daň z nemovitostí. Za svůj byt tak letos zaplatíte stejně jako v roce 2018, což zvlášť v letošním roce je něčím, co rodinám finančně pomůže.

Poruba doslova kvete

Na jaře je Poruba opravdu barevná. Vždycky budu podporovat tyhle - na první pohled malé zelené projekty, které dělají ve městě radost úplně všem. Za všemi barevnými záhony, které potkáváte na procházkách Porubou stojí kus práce a investic. Přidaná hodnota správně zvolené zeleně ve veřejném prostoru je ale podle mě nevyčíslitelná. Proto budeme louky a záhony dál postupně rozšiřovat.